Strategia wyrównywania szans edukacyjnych dzieci

Data26/03/2013 - 21:11:09

Gmina Włodawa bierze udział w projekcie Fundacji Komeńskiego "Rozwój postaw obywatelskich na terenach wiejskich", który jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Głównym celem projektu jest zwiększenie partycypacji obywatelskiej w formułowaniu i monitorowaniu wdrażania polityki wyrównywania szans edukacyjnych.W efekcie działań powstała Strategia Wyrównywania Szans Edukacyjnych w Gminie Włodawa.
Strategia została wypracowana podczas trzech seminariów. Celem tych seminariów było włączenie społeczności lokalnej w decyzje na temat równych szans w edukacji małych dzieci. W działaniach wykorzystane zostały innowacyjne metody: diagnozy sytuacji małych dzieci i konsultacji społecznych. Do udziału w pracach nad Strategią zaproszono lokalnych liderów – przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, członków OSP, nauczycieli, urzędników i pracowników świetlic wiejskich, sołtysów i radnych Rady Gminy Włodawa oraz prezesów organizacji pozarządowych, działających na rzecz dzieci w gminie Włodawa.
Strategia Wyrównywania Szans Edukacyjnych stanowi plan długofalowego działania władz gminy oraz lokalnych instytucji i organizacji pozarządowych, z uwzględnieniem zewnętrznych uwarunkowań, którego celem jest realizacja potrzeb i aspiracji lokalnej społeczności, w oparciu o realne, oszacowane, istniejące i potencjalne środki pozostające w dyspozycji gminy.

FK

ZałącznikRozmiar
Strategia wyrównywania szans edukacyjnych dzieci w Gminie Włodawa ostateczna wersja.pdf1.11 MB