Kontrast: Normalny kontrast Zwiększony kontrast Rozmiar czcionki: Normalny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst


Wyszukiwarka:

Oddziały przedszkolne w naszej gminie szykują się do otwarcia

Data07/05/2020 - 10:23:43

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, po konsultacjach Wójta Gminy Włodawa z dyrektorami szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały przedszkolne informujemy, że w Gminie Włodawa zostaną one otwarte od 11 maja 2020 r.
Z uwagi na wciąż obowiązujące szczególne warunki związane z pandemią koronawirusa apelujemy do Państwa, aby z placówek w pierwszej kolejności korzystały dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić im samodzielnie opieki, a w szczególności których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Bezpieczeństwo dzieci i kadry sprawującej opiekę jest dla nas priorytetem. Biorąc pod uwagę rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektor Sanitarnego wdrożymy szczegółowe wytyczne sanitarne i podejmiemy wszelkie możliwe działania, by stworzyć bezpieczne warunki w oddziałach przedszkolnych dla dzieci z naszej gminy.
Dyrektorzy placówek opracowali, zgodnie z wytycznymi GIS, procedury bezpieczeństwa obowiązujące w oddziałach przedszkolnych na czas pobytu w nich dzieci tj. organizacji pracy oddziałów przedszkolnych, przyprowadzania i odbierania dziecka oraz procedurę na wypadek podejrzenia zakażenia. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach szkół.