Kontrast: Normalny kontrast Zwiększony kontrast Rozmiar czcionki: Normalny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst


Wyszukiwarka:

WIELKI TEST, CZYLI BLISKIE SPOTKANIA Z ODLEGŁĄ HISTORIĄ?/ Uczcili 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości RP

Data06/06/2018 - 07:11:01

Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP Szkoła Podstawowa w Żukowie zgromadziła zacne grono zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Bliskie spotkanie z odległą historią miało formę turnieju wiedzy dotyczącej okoliczności, przebiegu i skutków odzyskania w 1918 r. przez Polskę suwerenności. Zmagania uczestników poprzedziło okolicznościowe wystąpienie sekretarza gminy, p. Andrzeja Kratiuka oraz gospodyni uroczystości, dyrektor Marzanny Semeniuk. Osiem zespołów składających się z uczniów i osób dorosłych z Różanki, Orchówka, Korolówki Osady i Włodawy odpowiadało na pytania, których forma inspirowana była telewizyjnym wielkim testem. Dodatkową atrakcją, ale i trudnością okazały się zagadki muzyczne sprawdzające znajomość pieśni patriotycznych i żołnierskich. Dużo emocji wzbudziła również konkurencja polegająca na rozpoznawaniu eksponatów historycznych za pomocą zmysłu dotyku. Rywalizację drużyn uświetniły występy szkolnego chóru z Żukowa oraz wokalistek z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie, a także historie opowiedziane przez kilku liderów grup: p. Stanisława Masiukiewicza, p. Krzysztofa Skwirowskiego oraz ojca Piotra Wożniackiego. Po zakończeniu pracy komisja konkursowa w składzie: Anna Czajka, Andrzej Stanicki i Krzysztof Oksytiuk ustaliła, że tytuł zwycięzcy należy się drużynie z Różanki, którą tworzyła rodzina p. Baj – Horbaczewskich. Na pamiątkę spotkania przybyli goście otrzymali pierniki w barwach narodowych produkcji p. Anny Rymkiewicz. Pomysłodawczyniami i realizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki SP Żuków: Renata Grzegorczyk i Małgorzata Żakowska. W organizację imprezy włączyła się również p. Regina Ignatiuk – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa oraz nauczycielki: Ewa Żakowska i Agnieszka Fedoruk.WIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TESTWIELKI TEST