Kontrast: Normalny kontrast Zwiększony kontrast Rozmiar czcionki: Normalny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst


Wyszukiwarka:

Gminny Dzień Kobiet w Różance

Data08/03/2017 - 12:43:46

Tradycją stało się wspólne świętowanie Dnia Kobiet przez panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich gminy Włodawa. Tegoroczne święto obchodzono 5 marca w Różance, gdzie na zaproszenie wójta gminy Włodawa odpowiedziały niemal wszystkie gminne Koła, a także zaprzyjaźnione Koło Gospodyń Miejskich „Zosie Samosie” z Włodawy, panie sołtyski z Różanki i Korolówki oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Różance.
W ramach obchodów zorganizowano dla pań warsztaty artystyczne, prowadzone przez Jolantę Madej z Pracowni Artystycznej Arteja, która instruowała panie podczas wykonywania aniołów techniką powertexu. W efekcie powstały prawdziwe rękodzielnicze dzieła sztuki. Chętne panie mogły również pomalować figury gipsowe przygotowane przez osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie.
Niespodzianką była wizyta panów: wójta Tadeusza Sawickiego, radnego Andrzeja Lisa i radnego Bogusława Wieliczki, którzy obdarowali każdą z pań kwiatkiem i życzeniami. Dopełnieniem akcentu był okolicznościowy tort, wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Różance – gospodyń uroczystości. Panie z Różanieckiego Koła przygotowały również wspaniały poczęstunek.
Organizatorami uroczystości byli: Referat Kultury Urzędu Gminy Włodawa, Koło Gospodyń Wiejskich w Różance.Dzień Kobiet w Różance 2017-1Dzień Kobiet w Różance 2017-2Dzień Kobiet w Różance 2017-3Dzień Kobiet w Różance 2017-4Dzień Kobiet w Różance 2017-5Dzień Kobiet w Różance 2017-6Dzień Kobiet w Różance 2017-7Dzień Kobiet w Różance 2017-8Dzień Kobiet w Różance 2017-9Dzień Kobiet w Różance 2017-10Dzień Kobiet w Różance 2017-11Dzień Kobiet w Różance 2017-12Dzień Kobiet w Różance 2017-13