Kontrast: Normalny kontrast Zwiększony kontrast Rozmiar czcionki: Normalny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst


Wyszukiwarka:

IV Jesienny Turniej Sołectw

Data14/09/2016 - 14:15:46

IV Jesienny Turniej Sołectw
9 reprezentacji sołectw z terenu gminy Włodawa oraz reprezentacja urzędników walczyło o tytuł Mistrza Gminy Włodawa w ramach IV Jesiennego Turnieju Sołectw, który odbył się na Błoniach w Orchówku, 11 września 2016r. Tegorocznym gospodarzem był Orchówek. Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka Wsi Orchówek, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Orchówku. W turnieju uczestniczyły reprezentacje sołectw: Różanka z kapitanem sołtys Teresą Pawluk, Żuków z sołtysem Wiesławem Koszotem na czele, Orchówek z gospodarzem sołtysem Andrzejem Pruszkowskim, Suszno z sołtys Marią Kunc na czele, Korolówka Osada z kapitanem sołtysem Katarzyną Mich, Korolówka z sołtys Martą Guczko, Luta z sołtysem Lucjanem Kornilukiem, Sobibór z sołtysem Mirosławem Fajksem, Stawki z radnym Arturem Zalewskim na czele oraz reprezentacja urzędników Urzędu Gminy Włodawa z Marcinem Zdolskim jako kapitanem drużyny. Swoim drużynom kibicowali radni Rady Gminy Włodawa: Zbigniew Błaszczuk, Artur Zalewski, Waldemar Polkowski, Wojciech Kraszczyński oraz wójt Tadeusz Sawicki.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

1. pompowanie balonu
I miejsce – Suszno
II miejsce – Luta
III miejsce – Żuków
2. rzut gumowcem sołtysa
I miejsce – Luta
II miejsce – Orchówek
III miejsce – Suszno
3. przeciąganie liny
I miejsce – Korolówka Osada
II miejsce – Różanka
III miejsce – Stawki
4. rzut jajkiem
I miejsce – Korolówka
II miejsce – Luta
III miejsce – Korolówka Osada
5. skoki w workach
I miejsce – Suszno
II miejsce – Różanka
III miejsce – Orchówek
6. wyścig rybaka
I miejsce – Luta
II miejsce – Żuków
III miejsce – Korolówka
7. bieg farmera
I miejsce – Sobibór
II miejsce – Żuków
III miejsce – Luta

Zwycięzcą IV Jesiennego Turnieju Sołectw zostało Sołectwo Luta, które oprócz pucharu i nagrody finansowej w postaci talonu na kwotę 700 zł, wywalczyło organizację przyszłorocznego V Jesiennego Turnieju Sołectw. II miejsce zajęło Sołectwo Suszno, a na III miejscu znalazło się Sołectwo Żuków. Wszyscy zwycięzcy indywidualnych konkurencji otrzymali upominki rzeczowe w postaci przydatnego sprzętu gospodarstw domowego. Realizacją rozgrywek zajął się referat kultury, oświaty, sportu i turystyki. Sędzią głównym turnieju był Arkadiusz Woliński.IV Jesienny Turniej Sołectw-1IV Jesienny Turniej Sołectw-2IV Jesienny Turniej Sołectw-3IV Jesienny Turniej Sołectw-4IV Jesienny Turniej Sołectw-5IV Jesienny Turniej Sołectw-6IV Jesienny Turniej Sołectw-7IV Jesienny Turniej Sołectw-8IV Jesienny Turniej Sołectw-9IV Jesienny Turniej Sołectw-10IV Jesienny Turniej Sołectw-11IV Jesienny Turniej Sołectw-12IV Jesienny Turniej Sołectw-13IV Jesienny Turniej Sołectw-14IV Jesienny Turniej Sołectw-15IV Jesienny Turniej Sołectw-16IV Jesienny Turniej Sołectw-17IV Jesienny Turniej Sołectw-18IV Jesienny Turniej Sołectw-19IV Jesienny Turniej Sołectw-20IV Jesienny Turniej Sołectw-21IV Jesienny Turniej Sołectw-22IV Jesienny Turniej Sołectw-23IV Jesienny Turniej Sołectw-24