IV Jesienny Turniej Sołectw

Data14/09/2016 - 14:15:46

IV Jesienny Turniej Sołectw
9 reprezentacji sołectw z terenu gminy Włodawa oraz reprezentacja urzędników walczyło o tytuł Mistrza Gminy Włodawa w ramach IV Jesiennego Turnieju Sołectw, który odbył się na Błoniach w Orchówku, 11 września 2016r. Tegorocznym gospodarzem był Orchówek. Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka Wsi Orchówek, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Orchówku. W turnieju uczestniczyły reprezentacje sołectw: Różanka z kapitanem sołtys Teresą Pawluk, Żuków z sołtysem Wiesławem Koszotem na czele, Orchówek z gospodarzem sołtysem Andrzejem Pruszkowskim, Suszno z sołtys Marią Kunc na czele, Korolówka Osada z kapitanem sołtysem Katarzyną Mich, Korolówka z sołtys Martą Guczko, Luta z sołtysem Lucjanem Kornilukiem, Sobibór z sołtysem Mirosławem Fajksem, Stawki z radnym Arturem Zalewskim na czele oraz reprezentacja urzędników Urzędu Gminy Włodawa z Marcinem Zdolskim jako kapitanem drużyny. Swoim drużynom kibicowali radni Rady Gminy Włodawa: Zbigniew Błaszczuk, Artur Zalewski, Waldemar Polkowski, Wojciech Kraszczyński oraz wójt Tadeusz Sawicki.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

I miejsce – Sobibór
II miejsce – Żuków
III miejsce – Luta

Zwycięzcą IV Jesiennego Turnieju Sołectw zostało Sołectwo Luta, które oprócz pucharu i nagrody finansowej w postaci talonu na kwotę 700 zł, wywalczyło organizację przyszłorocznego V Jesiennego Turnieju Sołectw. II miejsce zajęło Sołectwo Suszno, a na III miejscu znalazło się Sołectwo Żuków. Wszyscy zwycięzcy indywidualnych konkurencji otrzymali upominki rzeczowe w postaci przydatnego sprzętu gospodarstw domowego. Realizacją rozgrywek zajął się referat kultury, oświaty, sportu i turystyki. Sędzią głównym turnieju był Arkadiusz Woliński.