Jubileusz Pożycia Małżeńskiego Korolówka 2016

Data24/03/2016 - 21:42:46

16 par z terenu gminy Włodawa zostało odznaczonych w tym roku Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medale otrzymali państwo: Anastazja i Kazimierz Torbicz – którzy mają za sobą 65 lat wspólnego pożycia, Krystyna i Mieczysław Dembkowscy, Halina i Edward Dembkowscy, Wanda i Stanisław Celińscy, Janina i Ryszard Wójciga, Krystyna i Lech Pieczykolan, Barbara i Władysław Stefaniukowie, Halina i Stanisław Tomczak, Helena i Zdzisław Chomiuk, Daniela i Jan Straczuk, Halina i Henryk Kotlarek, Maria i Jan Budner, Maria i Zdzisław Horszczaruk, Maria i Jan Szelachowscy, Józefa i Stanisław Józefczuk, Krystyna i Stanisław Andor. Uroczystość wręczenia cywilnych odznaczeń państwowych odbyła się w świetlicy w Korolówce 22 marca 2016r. W imieniu Prezydenta RP medale wręczył Wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki. Zanim jednak uroczyście uhonorowano pary małżeńskie, specjalnie z okazji Złotych Godów przygotowano część artystyczną. Jako pierwsza wystąpiła grupa przedszkolna z Korolówki, która zatańczyła, zaśpiewała oraz obdarowała Jubilatów ręcznie robionymi wiosennymi krokusami. Po uroczym występie maluchów, młodzież z Koła Teatralnego, działającego przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie, zaprezentowała widowisko "Jarmark Nadbużański". Barwna inscenizacja, okraszona ludowymi przyśpiewkami powstała pod opieką nauczycieli: Ewy Krzywani, Katarzyny Bajdek-Tetiurki, Emilii Litaszewskiej. Widowisko zostało nagrodzone II miejscem w Powiatowym Przeglądzie Widowisk Obrzędowych w Hańsku. "Jarmark Nadbużański" został też zaprezentowany przez szkołę na Międzynarodowym Sejmiku Teatrów Wiejskich w Tarnogrodzie. Jubilatom bardzo przypadły do gustu występy, zarówno najmłodszych, jak i młodzieży. Z okazji Złotych Godów został przygotowany również tort oraz lampka szampana.